Ošetření kořenových kanálků pod operačním mikroskopem:

Ošetření kanálku je dnes velmi podceňovaný zákrok. Je to stejné jako s domem. Pokud zhotovíte špatné základy domu (myslím tim kanálky) - dům spadne nebo se s ním něco stane. Stejně tak je to i s kanálky. Pokud se kanálky ošetří nedostatečně a poté se vyrobí naprosto perfektní korunka. Zub dříve nebo později stejně začne bolet a bude se muset, v lepším případě, udělat revize kořenových kanálků. V tom horším případě vytažení zubu a zavedení implantátu.

Většina zubu u kterých se provede ošetření kanálků musím být následně opatřeny např. korunkou.

Ošetření kořenových kanálků se provádí v místním znecitlivění - anestesii. Opět to znamená, že zákrok je naprosto bezbolestný.

kofferdam na zubuNa zub se nasadí tzv. kofferdam. Tato izolace je bezpečná jak pro ošetřujícího lékaře tak pro klienta. Ten nepolyká škodlivý amalgám při odbrušování ani bakterie z kanálku a lékaři se nedostane slina do kontaktu se zubem. Tím nedochází ke kontaminaci kanálků bakteriemi a bílá plomba se perfektně slepí se zubem.

Vlastní ošetření koř. kanálků a doba ošetření je odvislá od počtu kanálků a popř. při revizi kanálku na materiálu, který je v kanálcích přítomný. Tato doba se pohybuje od 45min - 90min.

ošetření kanálků pod operačním mikroskopem

Na prvním obrázek je ošetření kanálků bez mikroskopu a s váčkem. Na druhém obrázku je ten samý zub, ale bylo provedeno ošetření pod mikroskopem.

Pro přesné stanovení ceny zákroku se prosím objednejte na konzultaci event. na vstupní vyšetření. Kde Vám poskytnu veškeré informace, včetně léčebného i finančního návrhu.

mudr majer pracuje s mikroskopem

Chci se objednat

Pište na tretizuby2020@seznam.cz

Volejte (+420) 608 382 500

Zpět nahoru